İletişim
Listeler
Filmler
Anasayfa
Godzilla: Canavarlar Kralı

Film afişi ve bilgiler tanıtım amaçlıdır.

Orjinal İsmi
:
Godzilla: King of the Monsters
Diğer Adları
:
Godzilla 2
Türler
:
Aksiyon,
Bilim Kurgu,
Macera
Yapımı
:
2019 - ABD ABD
Süre
:
131 dk
Favori
:
0 kişinin favori filmi
Hit
:
638 görüntülenme


Godzilla: Canavarlar Kralı

Dikkat filmi izlemeyenler için açıklama spoiler içerebilir!
Monsterverse dediğimiz canavarlar evreninin öncü karakterlerinden ve antik toplulukların ikonik sembollerinden biridir. Godzilla King of the Monsters, bağlantılı olduğu canavarlar evreninin hikayesi itibariyle önemli yer tutan Godzilla ve Monthra titanlarının, Rodan ve Ghidorah gibi evreni istila etmek isteyen süper kötü titanlara karşı olan mücadelesini anlatıyor.

Evrenin zaten bir yok oluş aşamasına doğru hızla ilerlediğini düşünen Dr. Emma ve beraberinde olduğu terörist, düzeni sağlaması gereken asıl faktörün gezegenin gerçek sahipleri olan titanlara bırakılması gerektiğini savunuyorlar ve bu amaç doğrultusunda hareket ediyorlar. Diğer tarafta ise bu fikre karşı olarak, hala dünyamızda yaşayan titanları bulmak, incelemek, kontrol altında tutmak ve hangi titanların iyi hangi titanların kötü niyetli olduğunu bulmak gibi görevleri olan gizli teşkilat Monarch, Dr.Serizawa ve Dr. Mark önderliğinde Godzilla ve Monthra ile birlikte savaş veriyorlar. Warner Bros monsterverse filmleri için ciddi bütçeler ayırarak sağlam oyuncu ve yönetmen kadroları ile çalışıyor. İlk Godzilla filmi, Kong : Skull Island ve Godzilla King of the Monsters filmleri oyuncu ve yönetmen kadroları ile altta kalmıyordu. Film, görsel efekt açısından savaş ve aksiyon görmek isteyen seyircilere istediğini veriyor.

Filmde temponun zaman zaman alçalıp yükseldiği yerler var fakat göze batacak kadar büyük tempo sorunu yok. Sesler, görsel efektler, savaş sahneleri, kamera açıları beklentileri karşılayacak düzeydeydi. Fakat filmin senaryosu ve bu senaryonun işleyişi beklentilerin altında kaldı. Mantık hataları ve önemli factlerin açıklanmadan geçiştirilmesi filmin eksi yönlerinden bazıları. Godzilla ve Monthranın birlikte 3 başlı ejder Ghidorah'a karşı savaştığı bölümler büyüleyiciydi. İzleyiciler titanların savaştığı sahnelerin gelmesini iple çekiyorlardı.
Hazırlayan : Editör

Yorumlar (1)


beratozkan 10.6.2019 15:03:35
İnsanların olduğu sahnelerin sıkıcı olması, gereksiz espriler ve yine bir o kadar gereksiz, kimsenin umursamadığı bir aile dramına yer verilmesi kaliteyi aşağıya çekiyor. İnsanlara bu kadar gereksiz yer verilmesinin sebebinin evrenin düzeni için titanlar kadar insanların da rolü olduğuna inanmış olmaları mıdır yoksa geniş kitleye hitap etme çabaları mıdır anlayamadık. Sonuç olarak aksiyon ve savaş isteyen izleyicisini üzmeyen fakat senaryo ve hikaye işleyişi açısından filmden çok bir şey beklememek gerektiğini düşünüyorum.