İletişim
Listeler
Filmler
Anasayfa
Avengers: Endgame

Film afişi ve bilgiler tanıtım amaçlıdır.

Diğer Adları
:
Avengers 4, Yenilmezler 4, Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı - Bölüm 2
Türler
:
Aksiyon,
Dram,
Bilim Kurgu,
Fantastik,
Macera
Yapımı
:
2019 - ABD ABD
Süre
:
181 dk
Favori
:
0 kişinin favori filmi
Hit
:
467 görüntülenme


Avengers: Endgame

Dikkat filmi izlemeyenler için açıklama spoiler içerebilir!
Marvel son yıllarda çıkardığı filmler ve yıllardır süregelen hikayenin etkisiyle DC'nin bir hayli önüne geçti. 2000'li yıllardan bu yana Iron Man ile başlayan serüven Avengers:Endgame ile son buluyor ve Marvel fanları bir hayli üzgün. Çizgi roman dünyasının 22 filmlik seri ile sinema dünyasına uyarlanması muhteşem bir fan kitlesi ve kazancı beraberinde getirdi. Russo kardeşler bu serüvenin sonunu layıkı ile yerine getirebilecek yönetmenlerdir. 

Avengers:Endgame başlangıç olarak biraz karakterlerin hayal kırıklıklarını ve yılmışlıklarını işliyor. Filmden önce toz olan karakterleri bir yolunu bulup geri getireceklerine kesin gözüyle bakılıyordu ve öyle de oldu. Her ne kadar nasıl geri getirdikleri üzerinde yeteri kadar durulmasa da muhteşem serinin son filmi olması sebebiyle seyirciler tarafından pekte önemsenmiyor. Karakterlerimiz, Thanos'a karşı tek yumruk olmak için toplanır ve yılmadan denemeye devam ederler. Marvel çizgi roman dünyası ile pek alakası olmayan genel izleyici kitlesi için de yeteri kadar aksiyon ve savaşın olduğunu söyleyebiliriz. Önceki filmlere göndermeler, farklı sektörlerden filmlere göndermeler olması işin küçük tatlı nüansları.

Avengers:Infınıty War filmine göre aksiyonun biraz daha az olduğunu söyleyebiliriz, fakat bunun en önemli sebebi filmin bir kapanış filmi olması, koskoca bir serinin son noktasını koymak için aksiyon ve savaştan çok açıklamalara odaklanmak zorunda olmalarıdır. Sonuç olarak genel izleyiciye de hitap etmeyi başaran, aksiyon ve hikaye olarak hazzı doruklarda yaşatan muhteşem bir kapanış filmi olmuş. Bundan sonra MCU'da bazı çok önemli karakterleri görmeyeceğiz ve karakterlerin birlikte olduğu filmleri de çok az göreceğiz. Artık karakterlerin solo filmlerine odaklanacaklarını açıkladıkları takvimden de anlamak mümkün. MCU'da bir devir kapandı.
Hazırlayan : Editör

Yorumlar (0)