Listeler
Filmler
Anasayfa
Sessiz Bir Yer
Orjinal İsmi
:
A Quiet Place
Türler
:
Gerilim,
Korku
Yapımı
:
2018 - ABD ABD
Süre
:
95 dk
Favori
:
0 kişinin favori filmi
Hit
:
315 görüntülenme


Sessiz Bir Yer

Dikkat filmi izlemeyenler için açıklama spoiler içerebilir!
The Office dizisinde akıllarda kalan John Krasinski’nin yazıp yönettiği hem de eşi Emily Blunt ile başrollerini paylaştığı ürkütücü film. Emily  Blunt "bu kadar iyi oyuncu muydu yahu’’ diye düşenebilirsiniz. Ee tabi Tom Cruise’la başrolü kaldırmış bir oyuncu bunun üstesinden de gelir.

En ufak seste bile sizi duyabilen duyduğu gibi de öldürebilen canavarların olduğu bir dünya hayal edin. Peki böyle bir yerde yaşamak nasıl olurdu, hikayesi güzel ve sürükleyici. Beni etkileyen 2 sahnesi var ki anlatamam gerçekten de basit ama işlenmesi ses tasarımı konu bütünlüğü açısından beni içine çeken gerilim filmlerindendir. Zaten fazlada gerilim ve korku filmlerinden hoşlanan bir yapımda yoktur. 

İyi yanlarını saydık söyledik gelgelelim eleştiri bölümüne tek sorum biz neden bu yaratıkların hikayesini bilmiyoruz ve anlatmadınız. Filmin en beni en üzen kısmı bu olayı atlamaları oldu ama hikaye bütünlüğü ve oyunculukları bakımından izlemekten pişman olmayacağınız ve sizi gerçekten memnun eden bir film olacağından şüphem yok. Bu arada bu filmi izlemek için kendinize sessiz bir yer ayırın.
Hazırlayan : Editör

Yorumlar (1)

talhayunus 12.3.2019 18:30:13
Türk sinemasına küçük bir parantez açmak istiyorum, sinemamız da bu filmi yazıp oynayabilecek kapasite de olmasına rağmen hala birbirinden kalitesiz yersiz filmlerin çekilip gişede olması bizleri ziyadesiyle üzüyor.