İletişim
Listeler
Filmler
Anasayfa
Bir Yıldız Doğuyor

Film afişi ve bilgiler tanıtım amaçlıdır.

Orjinal İsmi
:
A Star Is Born
Türler
:
Dram,
Romantik,
Müzikal
Yapımı
:
2018 - ABD ABD
Süre
:
136 dk
Favori
:
0 kişinin favori filmi
Hit
:
452 görüntülenme


Bir Yıldız Doğuyor

Dikkat filmi izlemeyenler için açıklama spoiler içerebilir!
Bradley Cooper oyunculuktan yönetmenliğe yükselen bir başarı öyküsü. Yönetmenliğini ve oyunculuğunu devraldığı film oscara en iyi yönetmen dalında aday olabilecek bir performans izliyoruz. 3 defa sinema çalışmasından geçen bir filmi kendi yönettiği ve oyunculuğuyla tekrar uyarlamasını görüyoruz.

1976 yapımı uyarlamasında Barbara Streisand üstün oyunculuğu ile Altın küre müzikal ve komedi dalında En İyi Kadın oyuncu ödülüne layık görülmüştü. Bradley Copper da bu filminde büyük bir akıllılıkla Barbara Streisan’a fiziksel olarak benzeyen ve müzik sektörüne damga vuran birçok Grammy ödülü bulunan Lady Gaga ile başrol oynarak yapıyor. Şarkılar, sözler sadece romantizm ve dramın olduğu bir film değil. Sadece bir film değil daha ötesi "Sana bir kez daha bakmak istedim" repliğiyle başlayan ve sizinde filme karşı bu duyguları besleme olasılığınız yüksek. Romantik ve dram filmlerinin en önemli tarafı sizi de hikayenin içine sokabilmesidir hele ki Bradley Cooper’ın ses tonunu duyunca "benim sesim neden böyle ya" gibi tepki vermenize neden olabilir. Beraber söyledikleri şarkı gün boyu aklınızda kalır ve söylemeye başlarsınız, eğer bir film bunu başarabiliyorsa o gerçekten bir filmdir. 

Gel gelelim tahmin edilebilir senaryosuna oyunculuklar çok başaralı ama senaryo zayıf ve olayların gelişmesini bilebiliyorsunuz. Filmin tek kötü tarafı da bu sanırım ama emin ki tek solukta izleyebileceğiniz bir romantik dram filmidir. Söylemeden geçemeyeceğim en iyi Oscar ödülüne layık görülmüş bir film şarkısına sahip.
Hazırlayan : Editör

Yorumlar (0)