İletişim
Listeler
Filmler
Anasayfa
Bird Box

Film afişi ve bilgiler tanıtım amaçlıdır.

Türkiye'deki Adı
:
Kafes
Türler
:
Dram,
Bilim Kurgu,
Gerilim
Yapımı
:
2018 - ABD ABD
Süre
:
124 dk
Favori
:
0 kişinin favori filmi
Hit
:
423 görüntülenme


Bird Box

Dikkat filmi izlemeyenler için açıklama spoiler içerebilir!
Üst düzey oyuncuların yer aldığı filmde normal dünyadan, post-apocalyptic bir dünyaya geçişi bize gösteriyor. Zaten sinema severler olarak post-apocalyptic dünya içeren filmlerin çoğunlukla fanı olmuşuzdur. Buradan film bizleri bir nebze kazandırdı. Filmin kuşlar ile vermek istediği mesaj ise tam anlamıyla ironiyi size tattırıyor. Ayrıca Sandra Bullock filmi muazzam taşıyor, John Malkovich’de yan rolde harika ötesi bir iş çıkarıyor. Ama filmi izleyenler anlayacaktır ki filmin en harika yönü küçük oyuncularından bir tanesi olan Vivien Lyra Blair. Son zamanlarda görebileceğiniz en harika çocuk oyunculuğu performansı olabilir.

Film konu olarak A Quiet Place filmini oldukça andırıyor. A Quiet Place filminde ses çıkarmak tamamen tehlikeli iken, Bird Box filminde ise kesinlikle bakılmaması gerekiyor.

Filmde bir zaman olgusu oluşturulmaya çalışılıyor fakat o zamanın içinde ve dışında geçen olaylar o kadar yüzeysel işleniyor ki insanda merak duygusu uyandırıyor. Merak duygusu bir film için en önemli unsurken merak edilen şeylerin cevaplarının alınmaması filmin en büyük eksisi olduğunu söyleyebiliriz.
Hazırlayan : Editör

Yorumlar (1)


bombadil 6.2.2019 21:42:18
Bird Box büyük oyuncuların kendini izlettiği, pek de başarılı olmayan bir uyarlama olarak karşımıza çıkıyor. Seyirciye, olay olgusunu tamamen yüzeysel anlatarak, filmin sonunda kafada oluşan hiçbir soruya maalesef cevap veremiyor. İzleyenler de anlayacaktır, filmin en kritik sorusunun cevabını bile bulamıyorsunuz bu da filmi ister istemez sizden soğutuyor.