Listeler
Filmler
Anasayfa
Creed II: Efsane Yükseliyor

Film afişi ve bilgiler tanıtım amaçlıdır.

Orjinal İsmi
:
Creed 2
Diğer Adları
:
Rocky 8
Türler
:
Aksiyon,
Dram,
Spor
Yapımı
:
2018 - ABD ABD
Süre
:
130 dk
Favori
:
0 kişinin favori filmi
Hit
:
237 görüntülenme


Creed II: Efsane Yükseliyor

Dikkat filmi izlemeyenler için açıklama spoiler içerebilir!
Efsanenin doğuşu filminin devam niteliğinde olan ve bu önemli rolde dünya ağır siklet bok şampiyonu Adonis Creed'i canlandıran Michael B.Jordan ve efsane Rocky Balboa yı tabiki de Stallone vardır. Rocky şampiyon boksör Adonisin hocasıdır. Adonis filmin başında kemer koruma boks maçına çıkar. Kenarda sağır olmasına rağmen şarkıcı olan sevgilisi Bianca onu tüm inancıyla destekler.

Adamımız Adonis maçı nakavt ile bitirir, bunda Rocky'nin payı çok büyüktür. Maçtan sonra şampiyonluğun getirdiği mutluluk ve heyecanla sevgilisi biancaya evlenme teklif eder ve kabul eder. Herşey yolundadır ama olayın öbür tarafında bir canavar vardır Rocky nin eski rakibi Ivan dragonun oğlu Vitor Drago vardır. Vitor yaşamı boyunca kin ve öc alma duygusuyla büyümüştür ve Adonisle kapışacağı günü beklemektedir. O gün gelir ve Adonise meydan okur. Adamımız Adonis duygularıyla hareket eder çünkü Vitorun babası Ivan drago babasının ölümünde pay sahibidir. Maçı kabul eder ama Racky kabul etmesini istemez ve onu dinlemediği için Adonisin yanında olmaz. Maç başlar bir canavar olan Vitor adamımız Adınisi yerden yere vurur ve çok feci şekilde hastanelik eder. Bu süre boyunca Adonis ve Biancanın çocuğu olur ve korktukları başlarına gelir çocuklarıda Bianca gibi sağırdır. Uzun süre kendine gelemeyen Adonis psikolojik sıkıntılar çeker. Yardımına Efsane Rocky yetişir. Ona çocuğunu böylede sevebileceğini söyler ve rusyadaki rövanş maçı için onu hazırlamaya başlar.

Adonise yeni başlayan boksürlerin yetiştiği yerde antrenmanlar yapan Rocky adonisi hiç olmadığı kadar çok zorlar insan dışı antrenmanlar yaptırır. Bir süre böyle devam eder ve büyük gün gelir. Maç rusyada olduğu için Vitor ev sahipliğinden avantaşı vardır. Maç başlar Vitor çok güçlüdür sert yumruklarla Adonisi çok zorlar. Çok hırpalanmasına rağmen adamımız Adonis kendine gelir ve kendinden daha iri cüsseli rakibiyle mücadele devam etmeye başlar.
Hazırlayan : Editör

Yorumlar (0)