İletişim
Listeler
Filmler
Anasayfa
Bright

Film afişi ve bilgiler tanıtım amaçlıdır.

Türler
:
Bilim Kurgu,
Fantastik,
Suç
Yapımı
:
2017 - ABD ABD
Süre
:
117 dk
Favori
:
0 kişinin favori filmi
Hit
:
451 görüntülenme


Bright

Dikkat filmi izlemeyenler için açıklama spoiler içerebilir!
Son zamanlarda oldukça dizi ve film çıkaran Netflix'in bir diğer orijinal yapımı olan film iç içe yaşayan orklar, elfler ve insanları konu alır. Film de elfler zengin, zeki, ülke yönetiminde ve istihbaratta etkili kademede olurken orklar ise kenar mahallelerde dışlanmış ve pis işler yapan bir ırktır. 

Amerikan hükümeti bu ırk ayrımını yavaş yavaş ortadan kaldırmak için Nick Jackoby adında düzgün ve ırkının aksine temiz ve vicdanlı bir orku Will Smith (filmdeki adıyla) Daryl ward’ın yanına ortaklık için verirler. Bu iki ortak fazla ısınamasada başlarına gelen istenmeyen bir macera onları yaklaştırır ve sıkı dost yapar. Netflixin iyi bir iş çıkardığını filmi izleyince anlayacaksınız. 

Özellikle Bright'ın Türkiye reklamı baya ilgi çekici onuda izlemediyseniz filmden önce Türk kullanıcılar için özel yaptığı reklam/fragmanı izlemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.
Hazırlayan : Editör

Yorumlar (4)


muhafiz99 25.2.2019 10:39:07
Yani yapamamışlar olmamış kafada bir sürü soru işareti bırakıyor. Orklar dünyaya nasıl geldi amaç neydi doğru düzgün izleyicilere aktaramadığını düşünüyorum. Çok küfürlü içerikler var anlamsız ne gerek var bu kadar küfre.
tsubasa 24.2.2019 18:33:58
Öyle anlı şanlı film değil orta seviyenin bir tık üstünde sadece. Özellikle youtube videolarında çokça reklamı yapıldı beklentiyi yüksekte tuttum ama maalesef hayal kırıklığı yaşadım. Birbirinden farklı ırklar lanse edilen konusu bence güzel işlenememişim ve olayların bir anda ortasında buluyoruz kendimizi orklar ve diğer ırklar nasıl oldu v.s. düzgün anlatamamışlar.
Cevheroğlu 24.1.2019 23:17:18
Will Smıth'in efsane filmlerinden biri.
servet61 23.1.2019 14:07:51
Orta dünya, günümüz harmanlaması bir film. Konu ilginç ama senaryo çok klişe, orklar, elfler ve insanoğlunun macerası. Bir sihirli sopanın korunması temel mesele. Aksiyon sahneleri ve görsel efektler başarılı.Filmdeki makyajlar da çok iyi. Yüzüklerin Efendisi filminin başarısı hedeflenmiş ama oyunda tek kusursuz olan şey Will Smithin oyunculuğu. Netflix'in en pahalı yapımı olarak yansıtılan film özellikle senaryonun tahmin edilebilir olmasıyla sınıfta kalıyor.