İletişim
Listeler
Filmler
Anasayfa
Kış Uykusu

Film afişi ve bilgiler tanıtım amaçlıdır.

Diğer Adları
:
Winter Sleep
Türler
:
Dram
Yapımı
:
2014 - Almanya, Fransa, Türkiye
Süre
:
196 dk
Favori
:
0 kişinin favori filmi
Hit
:
453 görüntülenme


Kış Uykusu

Dikkat filmi izlemeyenler için açıklama spoiler içerebilir!
Öncelikle film yönetmeninin imzasını taşıyor, filmde kesin baş başrol var demek yanlış olur. Toplamda 2-3 sahnede görülen Nejat İşler(İsmail) bile filmin anlatmak istediği konuyu etkiliyor. Aydın karakterine can veren Haluk Bilginer ve eşinden ayrılıp eve dönen Necla yani Demet Akbağ iki kardeş rolündeler. Aydın’ın eşi Nihal ise Melisa Sözen canlandırmakta. 

Diğer karakterler de en başroller kadar filmin içindeler. Yalnız bu bile filmin doğallığını açıklar nitelikte. Filme gelecek olursak; herkes tarafından kibirli huysuz olarak görülen otelin sahibi ve aynı zamanda köşe yazarı olan Aydın’ın aslında hiç bir şeyin göründüğü gibi olmadığını gözler önüne seriyor. Nihal kendi dünyasında kaybolurken onu acı gerçeklerle kurtarmaya çalışan Aydın. Ütopik düşünceleri ile Necla ve benim rolü ne olduğunu anlamadığım Suavi hoca. Film izlerken bitse de gitsek düşüncesi ile sonunu merak etmenin heyecanı arasında gidip gelirken bitiveriyor. Filmin en büyük özelliği izlerken her bir karakterin hayatınızda bir kişiyi temsil etmesi. Gerçekleri suratınıza çarparken size hayatı sorgulattırıyor.
Hazırlayan : Editör

Yorumlar (2)


servet61 23.1.2019 15:06:08
Mükemmel bir film, bu tarzı sevenler için bir efsane. Hayatın içinden bir sahneyi bu kadar doğallıkla anlatabilmek ancak ustanın başarabileceği bir şey.
talhayunus 18.1.2019 14:20:16
Nuri Bilge Ceylan’ın tarzını bilenler sıkılmadan izleyebilirler. Bence verilmek istenen mesajların verilmesi konusunda çok başarılı bir yapıt.