İletişim
Listeler
Filmler
Anasayfa
Black Mirror: Bandersnatch

Film afişi ve bilgiler tanıtım amaçlıdır.

Türler
:
Dram,
Bilim Kurgu,
Gizem
Yapımı
:
2018 - ABD, İngiltere
Süre
:
312 dk
Favori
:
0 kişinin favori filmi
Hit
:
608 görüntülenme


Black Mirror: Bandersnatch

Dikkat filmi izlemeyenler için açıklama spoiler içerebilir!
Filmi anlatmaya başlamadan önce Black Mirror'a ait olan bu yapıtın bir bilim-kurgu filmi olduğunu az çok anlamışsınızdır. Bu filmin özelliği ise interaktif ilk film olması ve tahmin ettiğiniz gibi sinemada izlemek olanaksız. Sadece Netflix üzerinden seyircisiyle buluşan bu filme biraz daha yakından inceleyelim.

Filmin yayına sürülme tarihinden öncesine göz atalım hep beraber. Ortalıkta hiç birşey yok iken bir anda 'biz interaktif film çıkartıyoruz' diye ortaya çıktılar. Zaten bu açıklamadan 10-15 gün sonra film yayına girdi.

Filme geldiğimizde ise film normal şartlar altında 1 saat 25 dakika civarında sürüyor, fakat bu süre seçtiğiniz senaryo ile uzayıp kısalabiliyor. Benim gibi tüm senaryoları merak ederseniz yaklaşık 6 saatinizi ayırmanız gerekebilir. Bu arada film içerisindeki senaryoların hepsini izlememiz neredeyse imkansız. Filmin final sahnesi 5 farklı seçenekten oluşuyor. Tabiki sizin seçtiğiniz senaryoya bağlı olarak finale ulaşıyoruz.
Hazırlayan : Editör

Yorumlar (2)


vursace 12.1.2019 23:23:53
Uzun zamandır beklenmişti black mirror'un yeni sezonu.Ya biz beklentiyi çok yüksek tuttuk ya da bu sezon gerçekten çok kötü olmamış, yakışmamış.
abdullahmkaya 8.1.2019 14:44:30
İzleyen arkadaşlarımla konuştuğumda hepimizin farklı yönlerden gidip sanki farklı film izlemiş hissiyatına kapılmakta insanı merak duygusuna itiyor. Tavsiyem olan bu filmi 10 üzerinden 8 ile uğurluyorum. İlk interaktif film olmasından dolayı emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.