İletişim
Listeler
Filmler
Anasayfa
Bizim İçin Şampiyon

Film afişi ve bilgiler tanıtım amaçlıdır.

Orjinal İsmi
:
Bold Pilot
Diğer Adları
:
Şampiyon
Türler
:
Dram,
Biyografi,
Spor
Yapımı
:
2018 - Türkiye Türkiye
Süre
:
129 dk
Favori
:
0 kişinin favori filmi
Hit
:
2954 görüntülenme


Bizim İçin Şampiyon

Dikkat filmi izlemeyenler için açıklama spoiler içerebilir!
Atlar belki de insan ırkına en yakın yaratıklardır. Geçen yüzyıllar boyunca farklı alanlarda bizlere yardımcı olmuş, sürekli yanımızda durmuşlardır.

Atı evcilleştiren ona eyer takan biz Türkler ise atlara daha fazla kıymet veririz, diğer milletlere nazaran. Son yüzyılın içerisinde artık motorlu taşıtların atların yerini almasıyla beraber atlar da kendilerine daha çok eğlence alanlarında yerini bulmuştur.

Bu filmde 20.yüzyılın sonlarına doğru karşımıza çıkan Bold Pilot atını uzun uzun inceliyoruz. Aldığı büyük galibiyetler ve rekorlar ile kalmamış izleyicinin kalbinde büyük izler bırakmıştır. Gazi yarışında gösterdiği performans ile rekor kırmış ve şimdiye kadar ki Gazi yarışlarının en hızlı atı olma ünvanını hala elinde bulunduran Bold Pilot, üste üste kazandığı yarışlar ile de ayrı bir önem taşır Türk atlı yarış sporlarında.

Filmde sadece Bold Pilot'ı incelemiyor, jokeyi Halis Karataş'ı film içerisinde görüyoruz. İkisi arasında ki bağa hayran kalmamak, ekran başında hüzünlenmemek elde değil. Seyir esnasında heyecanı hep yukarda tutan film bizlere komedi ve hüznü de yaşattığını söylemek mümkün. Her duydan bir tutam bizlere sunan Bizim için Şampiyon filminin beklentilerimizi fazlasıyla karşıladığını söylesek abartmış olmayız.
Hazırlayan : Editör

Bizim İçin Şampiyon Oyuncuları

Ekin Koç
Fikret Kuşkan

Yorumlar (1)


vursace 4.1.2019 12:36:46
Bir devre adını veren, kimi zaman hayvanların da duygularımızı ve düşüncelerimizi yönlendirdiğini anlatan güzel bir film ben beğendim. Gazi koşusu çok heyecanlıydı.