Listeler
Filmler
Anasayfa
İlk Arınma Gecesi
Orjinal İsmi
:
The First Purge
Diğer Adları
:
The Purge 4; The Purge: The Island
Türler
:
Aksiyon,
Bilim Kurgu,
Korku
Yapımı
:
2018 - ABD ABD
Süre
:
97 dk
Favori
:
0 kişinin favori filmi
Hit
:
264 görüntülenme

İlk Arınma Gecesi

Dikkat filmi izlemeyenler için açıklama spoiler içerebilir!
Dört filmden oluşan bir serinin 4. filmi olan film, her şeyin nasıl başladığını konu alındı. Ülkede suç oranın artması, şiddete eğilimli davranışlar sergilenmesi, ekonomik düzenin bozulması ve yönetimin artık düzeni sağlayamaması yönetimin yılda bir kez gerçekleşecek olan insanların içindeki nefreti dışa vurmasını sağlayan bir geceyi organize etmesine sebebiyet verdi. 

Bu gecede kişiler yaptıkları hiçbir şeyden 12 saat süresince suçlu olmayacak ve hüküm giymeyecekler. Yönetim başlangıçta suçluların içlerindeki nefreti ve zarar verme hissini azaltması aynı zamanda da halkın kontrol edilemeyecek duruma gelmesinden dolayı nüfusu azaltmayı amaçladı. Başlarda katılımın düşük olması istenilen sonuçların elde edilemesi hükümetin müdahelesine yol açtı. 

Paralı askerleri kullanarak bazı bölgelerdeki geceye karşıt gruplar yok edilerek herkesi hayatta kalmak için arınmaya itti. Bir çete liderinin arkadaşlarıyla birlikte bu düzene karşı koyması ele alındı. Hayatta kalma mücadelesini konu alan filmlere ilgisi olanların seyredeceği türden bir yapım.
Hazırlayan : Editör

Yorumlar (0)