İletişim
Listeler
Filmler
Anasayfa
Labirent: Ölümcül Kaçış

Film afişi ve bilgiler tanıtım amaçlıdır.

Orjinal İsmi
:
The Maze Runner
Diğer Adları
:
Labirent Koşucusu
Türler
:
Aksiyon,
Bilim Kurgu,
Gizem,
Gerilim,
Macera
Yapımı
:
2014 - ABD ABD
Süre
:
113 dk
Favori
:
0 kişinin favori filmi
Hit
:
650 görüntülenme


Labirent: Ölümcül Kaçış

Dikkat filmi izlemeyenler için açıklama spoiler içerebilir!
Labirent serisinin ilk kitabı olan bildiğimiz üzere Dashner yazılarında Jules Verne havası estiren bir yazar. Özellikle sinematografik anlatımı aynı bu işin ustası gibi. Sinematografik anlatım, mekanları kafamızda daha iyi kurgulamamızı, daha doğrusu yazarın hayal gücüyle benzer düşünebilmemizi yardımcı olur. Yani yazar eğer kirli sakallı bir kahraman hayal ediyorsa ve sinematografik anlatımı iyi ise bizde kirli sakallı hayal ederiz. Şüphesiz ki bu olayın çok iyi yapıldığı kitaplardan biri de yazının anlattığı şey olan Labirent filminin senaryosu yani kitabıdır. 

Filmin konusuna gelirsek; her tarafı sürekli değişen labirentler ile çevrili bir alanda yaşayan kayranlılar her ay düzenli bir asansör ile erzak ve yeni bir üye gönderilir. Son olarak kayrana gelen Thomas ismindeki genç geldikten sonra kayranda olaylar değişmeye başlar. Bakalım kayranlılar hem kendi iç sorunlarıyla baş edip hem de labirentten kurtulabilecekler mi?
Hazırlayan : Editör

Yorumlar (3)


beratozkan 7.6.2019 21:34:42
Sevdiğim tarz ve dolu dolu geçen aksiyon.
Sasasamet 6.5.2019 17:35:05
Bir bilim kurgu filmi düşünün ki; aksiyon var, gizem var, pek belli olmasa da aşk var. Gerçekten okunması çok eğlenceli olan senaryo, birde yanında muhteşem grafikler olunca gerçekten ortaya çok başarılı bir yapım çıktı.
Burakakbulut23 14.9.2018 18:06:57
Çok iyi bir film tavsiye ederim