İletişim
Listeler
Filmler
Anasayfa
Zincirsiz

Film afişi ve bilgiler tanıtım amaçlıdır.

Orjinal İsmi
:
Django Unchained
Türler
:
Aksiyon,
Dram,
Suç
Yapımı
:
2012 - ABD ABD
Süre
:
165 dk
Favori
:
0 kişinin favori filmi
Hit
:
720 görüntülenme


Zincirsiz

Dikkat filmi izlemeyenler için açıklama spoiler içerebilir!
Kasaba yetkililerinin yakalama emri verdiği vahşileri ölü ya da hayatta iken teslim eden avcılar büyük seviyedeki ödülün sahibi olucaktır. Zenciler içinse durum içler acısı, köle olarak çalıştırılan zencilerin hiçbir hakka sahip olamamasının yanı sıra avcı köpeklerinden dahi değersiz görülüyorlar. 

Zamanın en popüler mesleği ödül avcılığı senaryosunu yöneten Tarantino'nun olduğu bu Western tarzı filmde esaret, kölelik ve ırkçılığın dibine vuruyor. Filmde Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo Di Caprio, Samuel L.Jackson'u izliyoruz. Irkçılığın hiç olmadığı gibi işlenen hikayesinde, bilindik westernden ayıran en önemli olgu ana karakterimizin siyahi olması. Filmde ilginç bir diğer noktada siyahi olmasına rağmen, para ve rahat yaşam için kendi ırkını aşağılıyan Stephen karakteriydi. Aslında bu zıt karakterlerle verilmek istenen mesaj en büyük tehlikenin her zaman içerden gelebileceğini anlatmak. Düşman içerden olunca kapı kilit tutmaz misali. Saçılan kanlar, çatışmalar, tam yerinde enfes müzikler, aslına baktığımızda film hikaye olarak basit görünsede muhteşem oyunculuklar ile bize soluksuz bir heyecan yaşatıyor.
Hazırlayan : Editör

Zincirsiz Oyuncuları

Christoph Waltz
Leonardo DiCaprio

Yorumlar (1)


muhafiz99 6.9.2018 14:58:53
Irkçılığın gerçek yüzünü bu filmde bir kez daha gördük. Eziyet ve köleliğin had safha da olduğu yerleri bu western filminde gördük.