İletişim
Listeler
Filmler
Anasayfa
Fury

Film afişi ve bilgiler tanıtım amaçlıdır.

Türkiye'deki Adı
:
Hiddet
Türler
:
Aksiyon,
Dram,
Savaş
Yapımı
:
2014 - ABD ABD
Süre
:
134 dk
Favori
:
0 kişinin favori filmi
Hit
:
569 görüntülenme


Fury

Dikkat filmi izlemeyenler için açıklama spoiler içerebilir!
Film 2.dünya savaş sırasında Amerika tankları ve Alman tankları arasında geçen sert mücadeleyi anlatmaktadır. O dönemde alman tankları amerika tanklarına göre çok daha güçlü, çok daha donanımlıdır ve amerika tankları büyük kayıplar vermeye başlamıştır.

Bu sırada da Almanya'nın içine kadar giren düşmanlar karşısında hitler çaresiz kalmış, tamamen savaş ilan etmiş ve kadın, erkek, yaşlı, çocuk demeden savaşa dahil etmiştir ve savaşa girmeyenleri de yine ayrım yapmadan şehir girişlerinde astırmıştır. Bu çetin tank mücadelelerinin içinde fury adlı Amerika'ya ait bir tank vardır ve bu tankta yıllardır beraber görev yapan komutan Collier, Boyd swan, Grady, Trini adlı 4 asker vardır ve birliğe döndüklerinde aralarına norman adlı genç, silah tutmayı bile bilmeyen bir asker katılır. Bunun yanında norman çok temiz kalpli, düşman bile olsa bir insana ateş etmeyi kabul etmemektedir. Tabi ki bu durum fury'de ki diger 4 askere hiç uymayan bir durumdur. Bu yüzden onu değiştirmek için ellerinden geleni yapmaya çalışmaktadırlar fakat onu inandığı şeylerden vazgeçirememektedirler. Almanlar ise bu sırada iyice sıkışmışlar ve geri çekilmeye başlamışlardır. Fury ve diğer tanklar alman sivillerin olduğu bir noktaya koğuşlanmışlardır. 

Don ve Norman 2 kadının yaşadığı bir eve girip onlara hizmet ettirmektedirler. Tam bu sırada saldırı olur ve bu 2 kadınla beraber birçok sivil ölür. İşte bu olaydan sonra kimsenin değiştiremediği genç Norman değişir ve gözünü kırpmadan alman askeri vurmaya başlar. Bu fury adına iyi bir gelişmedir çünkü o bölgede kalan tek amerika tankı fury'dir. Hikayenin sonunda ise Fury ve bu 5 asker koskoca bir SS ordusuna karşi amansız bir mücadelenin daha içine dahil olur.
Hazırlayan : Editör

Yorumlar (3)


EnesMert79 8.1.2019 22:01:33
Brad Pittin karizması, Logan Lermanın başarılı oyunculuğu, John Bernthalin harika yardımcı oyunculuğu ile izlediğim en iyi tarihi filmlerden. 2. Dünya Savaşında geçen başarılı bir yapım olan Fury savaş tarihi severler için başarılı ve beğenebileceği bir film.
MBrk 1.1.2019 23:50:50
Filmde ki savaş sahneleri gerçeği aratmıyor baştan sona soluksuz izleyeceğiniz bir yapım, iyi seyirler...
Kameraboy 24.11.2018 18:57:31
2. dünya savaşı severler için kaçmaması gereken bir yapım film savaşın her meslek grubunda ki herkesi nasıl değiştiğini gösteriyor ve savaş sahneleri ile savaşı yaşıyorsunuz adeta.