İletişim
Listeler
Filmler
Anasayfa
Ayla

Film afişi ve bilgiler tanıtım amaçlıdır.

Diğer Adları
:
Ayla: The Daughter of War
Türler
:
Dram,
Romantik
Yapımı
:
2017 - Türkiye Türkiye
Süre
:
125 dk
Favori
:
1 kişinin favori filmi
Hit
:
817 görüntülenme


Favoriye Ekleyenler
muhafiz99

Ayla

Dikkat filmi izlemeyenler için açıklama spoiler içerebilir!
Astsubay süleyman güney kore savaşına katılan gönüllü askerlerimizden biridir. Süleymanın gideceğinden dolayı üzülen ve tedirgen olan sadece ailesi değildir. Sevdiği kız Nuran ve onu memlekette platonik olarak seven Nimet.  

Süleyman tüm bunları arkada bırakarak kısa bir dönem süreceğini düşündüğü yolculuğa çıkar. Her zaman olduğu gibi Türk askeri burda da büyük sorumluluklar alır. Bir gece  askerlerimiz ormanlık bir alanda bir çok korelinin cesetini bulurlar. Süleymanın dikkatini bir ağlama sesi çeker. Evet süleyman yavaş yavaş ilerler ve küçük bir kızın ölmüş annesinin elinden tutup ağladığını görür ve hikaye burda başlar. İlerleyen zamanlarda Ayla ismini verecekleri bu küçük kız süleymana okadar çok bağlandı ki onu adım adım takip ediyor yanından hiç ayrılmıyordu. Askerlerle aynı kışlada yaşayan ayla zamanla türkçe öğrenmiş ve süleymana baba diyerek onu gönülden etkilemiştir. Komutan süleymanı çağırıp dönüş vaktinin geldiğini söylediğinde süleyman aylasız gidemeyeceğini onu  bırakamayacağını söylesede bunun imkansız olduğunu biliyordu. Çeşitli yollarla denesede aylayı Türkiye ye götüremedi ama ona bi söz verdi geri geleceğim! Süleyman astsubay dönüşünde birde acı gerçekle karşılaşır Nuran onun koreden ayla yüzünden geç dönmesine dayanamamıştır ve evlenmiştir. Süleyman hemen tayinini ister ve onu çok seven nimetle evlenir. 

Yıllarca eşiyle beraber koreye gitme yolu ararlar ve aylanın izini sürerler ama hiç sonuç alamazlar. Ama bir gazetecinin karşılarına çıkması herşeyi değiştirir, Süleyman amcanın bu  hikayesini yazmak isteyen gazeteci ayla'yı bulur ve onları korede buluşturur. Duygu dolu anların olduğu bu an bizleri derinden etkiler. Ve süleyman astsubayın bir sözüyle yazımı tamamlamak istiyorum."Babalar verdikleri sözleri tutmak için yaşarlar"
Hazırlayan : Editör

Yorumlar (8)


Mim mim 5.7.2020 05:04:18
Kesinlikle muazzam bana göre hiçbir masraftan da kaçınmamışlar ve gerçeğe dayalı olması zaten ayrı bir hava katıyor insanı duygulandırıyor.
abdullahmkaya 5.1.2019 13:06:04
Çevremde herkes inanılmaz övünce ben de izleyeyim bari diyip sinemaya gittim. Pişman olduğum tek şey yanıma selpak almamamdı. Salya sümük çıktım :D
Meaydin 1.11.2018 19:36:08
Oscar gecesinde hakkı yenmiştir.
preso 23.10.2018 17:24:13
Hak ettiği değeri tam anlamıyla bulamadı. Ağlatan çokça sahnesi mevcut .
muhafiz99 26.9.2018 11:52:08
Sinema sektöründe hele ki bizim ülkemizdeki filmlere bakınca level, çağ atlatan yapım. Bugüne kadar Kore savaşını bu denli iyi anlatan Türk yapımı var mı bilmiyorum ama bir nebze olsa gelecek kuşatlara aktarılacak. Kore gazimiz Süleyman Dilbirliğine Allah c.c. rahmet etsin.
tsubasa 26.9.2018 11:47:55
Türk sinemasında komedi dışında bu tarz bir yapım yapılması beni ziyadesiyle mutlu etti. Ve filme gelicek olursak daha da iyi olabilirdi gene fena değil son olarak Ali üzdün.
montoya82 6.9.2018 15:03:23
Yabancı bir belgesel kanalında belgeseline denk gelip izlediğim günden sonra filminin çekileceğini duyduğumda gerçekten çok umutlu olduğum ve beyaz perdede de beni yanıltmayan film. Hem filmi hem de belgeselini izlemenizi tavsiye ederim.
jiletabbas 3.9.2018 22:15:04
Güzide bir Türk yapımıdır.