İletişim
Listeler
Filmler
Anasayfa
Thor: Ragnarok

Film afişi ve bilgiler tanıtım amaçlıdır.

Orjinal İsmi
:
Thor 3
Türler
:
Aksiyon,
Dram,
Fantastik
Yapımı
:
2017 - ABD ABD
Süre
:
130 dk
Favori
:
0 kişinin favori filmi
Hit
:
663 görüntülenme


Thor: Ragnarok

Dikkat filmi izlemeyenler için açıklama spoiler içerebilir!
Sokovia’daki savaşta Scarlet Witch tarafından zihni etkilenen Thor, tüm evrende sonsuzluk taşlarını bulmak için yola koyulur. Evreni köşe bucak arayan Thor, sonsuzluk taşlarına dair bir iz bulamaz. Bu arada rüyalarına giren Ragnoruk’u engellemek için Surtur’u bulur. Ragnarok, Asgard’ın yok oluşu anlamına gelmektedir ve bunun baş aktörü de Surtur’dur. Surtur’u bulup tacını ele geçirince işleri yoluna koyduğunu düşünüp Asgard’a gider.

Asgard’a gittiğinde tabiri caizse Osmanlı Devleti’nin Lale Devri gibi bir ortamı ile karşı karşıya gelir. Olanların doğru olmadığını düşünen Thor işin içinde öldüğünü düşündüğü üvey kardeşi Loki’nin olduğunu anlar ve onu ortaya çıkartır. Loki, babası Odin’i dünyaya sürgüne göndermiştir ve Odin’de orada huzuru bulmuş sonunu beklemektedir. Thor ve Loki dünyaya giderek Dr. Strange’in de yardımı ile babasını bulur ve son anlarında onun yanında olurlar. Lakin babasının yaşam gücüyle zapt altında bulunan kız kardeşleri Hela, Odin’in son nefesini vermesiyle tekrar ortaya çıkar, ikisini de evrende farklı bir gezegene gönderir. Hela’da bu sırada Asgard’ı kontrolü altına almıştır. 

Bu sırada Hulk, Sokovia’da verdiği hasardan sonra dünyayı terk etmiş ve o da kendini bir gezegende bulup, arena gladyatörü haline getirmiştir ve Bruce Banner uzun süredir kontrolü Hulk’un elinden alamıyordur. Thor ve Loki gittikleri bu gezegende Hulk’u bulurlar ve Thor, Bruce Banner’ı bir şekilde ortaya çıkartır.

Hulk, Loki, Thor ve eski bir Valkyrie ile birlikte Asgard’ı Hela’dan kurtarmak için yola koyulurlar. Bir yandan Heimdall sayesinde kurtulan Asgard halkını kurtarmak için mücadele ederlerken bir yandan da Hela’yı yenmenin yollarını arayacaklardar ve bu sırada en büyük düşmanlarından biri olan Surtur’un da yardımını kullanmak zorunda kalacaklardır.
Hazırlayan : Editör

Yorumlar (3)


bombadil 6.2.2019 18:53:11
Öteki Thor filmlerine göre biraz daha mizah ön planda fakat Marvel evrenine inanılmaz katkısı olan bir film. Evrendeki gerçek Thor'u bu filmde görüyoruz.
Kameraboy 7.1.2019 12:52:40
Diğer Thor filmlerine göre farklı bir yapım olmuş daha çok punk rock kafasında ilerlenilmiş ve bence işe yaramış son derece güzel bir Marvel filmi.
zubeydeozcann 7.9.2018 02:46:04
Diğer Thor filmlerinden faklı olarak Thor karakterinin yaşadığı karmaşık duygular içinde daha komik bir adama dönüştürüldüğünü görüyorsunuz. Serinin diğer filmlerinden daha az iyi olsa da yine de 5 yıldız üzerinden 4'ü hak ediyor.