İletişim
Listeler
Filmler
Anasayfa
Dedemin Fişi

Film afişi ve bilgiler tanıtım amaçlıdır.

Türler
:
Komedi
Yapımı
:
2016 - Türkiye Türkiye
Favori
:
1 kişinin favori filmi
Hit
:
1139 görüntülenme


Favoriye Ekleyenler
Patr0n57

Dedemin Fişi

Dikkat filmi izlemeyenler için açıklama spoiler içerebilir!
Büyük oyuncu ekibiyle faaliyetlerini sürdüren komedi ve aile filmi olarak gösterilen yapım aslında insanlara büyük mesajlar veriyor.

Köy denebilecek bir bölgede yaşayan kalabalık bir aile ortaya çıkan ölüm durumuyla sarsılır. Ailenin en büyüğü hastalığı nedeniyle hayatını kaybetmek üzeredir. Makineye bağlanmış, ölümüne prize takılı fişi çekmek kalmıştır. Çocuklar ve torunlar vakit kaybetmeden mirası bölüştürme işine başlamışlardır. 

Hep birlikte yaşayan aile birbiriyle bağlı görünse de bu durumla birlikte herkesin kendi çıkarı belirmiştir. Torunlar birbirleri arasında gruplaşarak daha iyi olan yerleri almak için planlar kurmaya başlamışlardır. Verdikleri mücadele görülmeye değer olan ailede aralarındaki bağlılık ve ilişki bir kenara bırakılmış adeta birbirlerine karşı cephe almışlardır. Olay ve durumlar daha güldürücü biçimlerde anlatılmıştır. Aslında alınması gereken mesajlar vardır. Koca bir aile miras için bölünmüş, her şeyi göze almışlardır.

Peki bundan sonra mirası nasıl paylaştıracaklar? Mirası bölmekten vazgeçmeyi düşünecekler mi? Onlara yol gösteren bir büyük olmadığından kim nasıl hareket edecek? Başlarına ne gibi işler açılacak? Sonunda mirasa neler olacak? Kim istediğini alacak, kim eli boş kalacak? Tüm bu olanların sonunda ailede son durum nasıl olacak?
Hazırlayan : Editör

Dedemin Fişi Oyuncuları

Onur Buldu
Erdem Yener
Alper Kul
Uğur Bilgin

Yorumlar (2)


okantanbur26 2.5.2019 13:41:57
Tam bir aile komedisi. Son zamanlarda yapılmış en iyi türk komedi filmlerinden bir tanesi.
zubeydeozcann 7.9.2018 02:51:18
Ailecek canınız çok sıkıldıysa ve hep beraber bir film izlemeye karar verdiyseniz çocuklarınızın küfür, bel altı şaka, seksolji üzerine bir şeyler duymayacağını garanti edecek film. Neşelenmek için pekala tavsiye edilebilir.